Komputer Świat Ekspert - Forum: [PROGRAM]Advanced Nick Generator - Komputer Świat Ekspert - Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

[PROGRAM]Advanced Nick Generator czyli program do tworzenia nicków, imion, etc

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Rave 

• Pogromca żółwi ;-)
  • Grupa: Czytelnicy
  • Postów 179

Napisano 30 październik 2008, 20:17

Witam, chciałbym przedstawić mój kolejny program.
Advanced nick generator

Jest to program do tworzenia nicków, imion, itd. Jeśli więc nie masz pomysłu na imię do opowiadania, czy nick na forum, to ten program jest w sam raz dla ciebie. W tle gra muzyczka z Mario Bros, więc tworzenie nicku będzie przyjemne. W menu Start jest link do pliku konfiguracyjnego, który jest dobrze opisany. Można w nim zmienić/wyłączyć muzyczkę oraz sprawić, aby imiona były sortowane alfabetycznie (chociaż to drugie to można również zrobić w programie). To wszystko. Dziękuję.

KOMENTUJCIE!!!

0

#0 Bot Reklamowy

• Grupa: Reklama

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   bl4ckh4t 

• Nowy Uczestnik
  • Postów 80

Napisano 30 październik 2008, 20:30

1) dodaj screenshooty
2) 3.2MB? O_o
3) wrzuć .zip
4) nie, muzyczka na pewno nie uprzyjemnia pracy
5) program nie mieści się w 1024x768
6) monstrualne logo
7) konieczność ręcznej konfiguracji programu
8) szybciej wychodzi wklepanie 'nsdfngudsgiurdengiudefnigrdeng' na klawiaturze
9) Advanced... ten program to żart, prawda?

...

10) brak dezinstalatora?!
11) biblioteka BASS ? po jaką cholerę?
12) nosound.it ? :frusty:
13) interfejs powalający
14) Advanced... ten program to żart, prawda?

Użytkownik bl4ckh4t edytował ten post 30 październik 2008, 20:34

0

#0 Bot Reklamowy

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Rave 

• Pogromca żółwi ;-)
  • Postów 179

Napisano 30 październik 2008, 22:34

1. dodaj screenshoty.
To tak jakby dawać screenshoty z edytora tekstu, czy programu do grafiki o możliwościach Painta.
2. 3.2 MB? O_o
Niektóre programy więcej ważą.
3. wrzuć .zip
Zapewniam Cię, że .zip będzie więcej ważył.
4) nie, muzyczka na pewno nie uprzyjemnia pracy
To se ją wyłącz, albo zmień.
5) Program nie mieści się w 1024x768
a ) to zmień rozdzielczość
b ) myślisz, że po co nie zmieniałem BorderStyle na bsSingle, albo bsDialog? < dla.kompletnych.lam: WEŹ_SOBIE_ZMIEŃ_ROZMIAR_OKNA!!! >
6) monstrualne logo
Mniejsze nie byłoby czytelne przy tej czcionce, a mi na niej zależało.
7) Konieczność ręcznej konfiguracji programu
Windowsa też musisz po instalacji ręcznie skonfigurować, a z Windowsem jest więcej roboty...
8) szybciej wychodzi wklepanie 'nsdfngudsgiurdengiudefnigrdeng' na klawiaturze
To weź ustaw liczbę sylab na jakąś normalną liczbę, czyli 2 do 4.
9) Advanced... ten program to żart, prawda?
Nie, ale ukryłem żart w tym programie. Powiem tylko, że ma on coś wspólnego z liczbami imion i sylab oraz z "komputerowymi" liczbami. Kto je znajdzie otrzyma nagrodę. Okno zatytułowane jest "You found the easter egg!".
10) brak dezinstalatora?!
deinstalator jest... w Dodaj/Usuń programy.'
11) biblioteka BASS ? po jaką cholerę?
Po taką, żeby modułki działały.
12) nosound.it ?
Lepiej takie coś, niż filename = 1-1 < enter > sound=1. Zawsze kilka bajtów na config.ini zaoszczędzone.
13) interfejs powalający
No, cóż... Każdy inny interfejs byłby trudniejszy w obsłudze, a tutaj masz wszystko na wierzchu i od razu wiesz co do czego służy.
14) Advanced... ten program to żart, prawda?
bl4ckb4t... Ty się powtarzasz, prawda :diablo: ?

Użytkownik Rave edytował ten post 30 październik 2008, 22:38

0

#0 Bot Reklamowy

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   PcSA 

• wyznawca $$$
  • PipPip
  • Postów 813

Napisano 31 październik 2008, 01:11

Rave, strasznie jesteś niemiły. Najpierw prosisz o komentarze potem najeżdżasz na ludzi za niepochlebne opinie. Przecież sam chciałeś opinii. Powinieneś przyjąć komentarz i podziękować mimo, że się z nim nie zgadzasz.

Co do programu - nie zamierzam testować. Dlaczego?
1. Instalator - naprawdę jest koniecznie, bezwzględnie potrzebny?
2. Waga - może 3,2MB to niedużo w tych czasach, ale to jest tylko mały programik.
3. Muzyczka z Mario (!) - nie każdy ją lubi. Poza tym jak mam ochotę sobie czegoś posłuchać to włączam jakiś swój odtwarzacz, ze swoją muzyką. Z Twoim programem ile można popracować? Z 5 minut? W photoshopie pracuje się powiedzmy 40h i zauważ, że nie ma tam żadnego player'a.
4. Rozdzielczość - zauważ, że nie wszyscy mają monitory, które obsługują rozdziałkę powyżej 1024x768.
5. Ręczna edycja ustawień - nie łaska zrobić opcji w programie? W Windows, praktycznie wszystko wyklikujesz, a u Ciebie trzeba ręcznie edytować pliki.
6. Nazwa - czemu po ang.? Polski język też jest ładny.
7. Sens istnienia - szczerze to nie widzę (ale to już moja prywatna opinia)

Ogólnie popracuj nad programem i nie złość się za każdy niepochlebny komentarz.
Radzę wywalić muzyczkę, bass'a, poprawić działanie na mniejszych rozdzielczościach, zrobić konfigurację w programie, a nie dodawać plik do konfigu. do panelu Start.
Aktualnie: student
Teraz: Athlon 2.5k+ Barton, GeForce 5700 128-bit 128MB, HDD 80GB, RAM 512MB @ 400MHz
Teraz: FL90 ->T7300 Core 2 Duo 2GHz, GeForce 8600M GT 256MB, 160GB HDD SATA2, RAM 2GB 667MHz, Bluetooth, wifi 802.11 a/b/g + pre-n
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Riklaunim 

• Zaawansowany Uczestnik
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Ekspert
  • Postów 2062

Napisano 31 październik 2008, 01:49

Jeżeli tworzy się oprogramowanie dla użytkowników, to należy go robić względem ich oczekiwań i wymagań. Inaczej nie będą tego używać.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Rave 

• Pogromca żółwi ;-)
  • Postów 179

Napisano 31 październik 2008, 06:56

PcSA, ja tylko odpowiadam na konkretne zarzuty. A teraz odpowiem na twoje.
1. Instalator - naprawdę jest koniecznie, bezwzględnie potrzebny?
  Niektórzy lubią mieć od razu skróty w menu start i na pulpicie.
2. Waga - może 3,2MB to niedużo w tych czasach, ale to jest tylko mały programik.
  No, cóż... Widziałem większe programy o równie małej funkcjonalności...
3. Muzyczka z Mario (!) - nie każdy ją lubi. Poza tym jak mam ochotę sobie czegoś posłuchać to włączam jakiś swój odtwarzacz, ze swoją muzyką. Z Twoim programem ile można popracować? Z 5 minut? W photoshopie pracuje się powiedzmy 40h i zauważ, że nie ma tam żadnego player'a.
  Bo biblioteka bass (fmod zresztą też) jest dodatkowo płatna do komercyjnych projektów. Po za tym, jeśli by dodali dodatkowe funkcje do i tak skomplikowanego kodu, to ważniejsze funkcje (jak np. pędzle) mogły by siąść. Wiem to z własnego doświadczenia, bo kiedyś bawiłem się zmienianie programów opensource.
4. Rozdzielczość - zauważ, że nie wszyscy mają monitory, które obsługują rozdziałkę powyżej 1024x768.
  Mówiłem - zmień rozmiar okna!
5. Ręczna edycja ustawień - nie łaska zrobić opcji w programie? W Windows, praktycznie wszystko wyklikujesz, a u Ciebie trzeba ręcznie edytować pliki.
  Nie przesadzaj! To tylko zmiana muzyczki - sortowanie możesz w programie zmienić.
  Widziałeś może kiedyś poważny program (albo nawet grę) z nazwą po polsku?
  Skoro nie widzisz, to już twoja sprawa.

Aha i ja się nie złoszczę. Ja tylko pokazuję, że wasze argumenty można bardzo łatwo odeprzeć. I nad programem cały czas pracuję. Jak nie nad tym, to nad innym. Aha i przypominam o nagrodzie za znalezienie "wielkanocnego jaja", czyli okienka "You found the Easter Egg!". Ten kto to zrobi dostanie nagrodę. Sposób wywołania ma coś wspólnego z liczbami sylab i imion oraz z liczbami "komputerowymi", połówką, itd. Jeśli ktoś znajdzie, to dostanie Nagrodę. Należy przedstawić dowód w postaci screena tego okienka.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   krajew4 

• Bober coder
  • PipPip
  • Postów 546

Napisano 31 październik 2008, 09:49

Cytat

Widziałeś może kiedyś poważny program (albo nawet grę) z nazwą po polsku?

A Twoj jest powazny?
BTW. chociazby Kangurek Kao
He is goin' to kick your f***** a**, and, you know, his name is Kyle Gass...
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Kozack 

• Uczestnik
  • PipPip
  • Postów 518

Napisano 31 październik 2008, 10:00

Według Ciebie w PS nie ma muzyki, bo BASS i FMOD są płatne oraz dodanie muzyki spowoduje, że inne funkcje mogą przestać działać? Myślisz, że twórcy PS nie mają pieniędzy, żeby wykupić dodatkową licencję albo nie istnieją żadne darmowe bilioteki? Uważasz, że twórcy "tak skomplikowanego kodu" nie poradziliby sobie z dodaniem dodatkowych funkcji do swojego programu? Zacznij myśleć.

Zaoszczędziłeś kilka bajtów na pliku konfiguracyjnym wyrzucając z niego linijkę "sound=0", ale dodałeś do programu plik, który waży ponad 5KB? Nie potrafisz po prostu nie włączać muzyki, jeśli "filename="? Zastanów się nad sensem tego co robisz.

Też widziałem poważny program z polską nazwą: Płatnik, Pajączek lub Saper.
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   someone 

• Uczestnik
  • PipPip
  • Postów 793

Napisano 31 październik 2008, 11:39

1. Niektórzy lubią mieć od razu skróty w menu start i na pulpicie.
Większość woli nie mieć bałaganu w rejestrze i na dysku - przejrzyj inne tematy na forum, tu nie ma ludzi którzy wolą instalatory.
2. No, cóż... Widziałem większe programy o równie małej funkcjonalności...
To że istnieją gorsze nie usprawiedliwia bylejakośći.
3. Bo biblioteka bass (fmod zresztą też) jest dodatkowo płatna do komercyjnych projektów. Po za tym, jeśli by dodali dodatkowe funkcje do i tak skomplikowanego kodu, to ważniejsze funkcje (jak np. pędzle) mogły by siąść. Wiem to z własnego doświadczenia, bo kiedyś bawiłem się zmienianie programów opensource.
Założę się, że każdy programista z projektu PS potrafił by napisać player o takiej funkcjonalności jak ten w Twoim programie i to nie używając BASS, generalnie dołączanie funkcji nie mających nic wspólnego z głównym zadaniem programu to błąd. To coś jak samochód osobowy z kosiarką do trawy w podwoziu.
4. Mówiłem - zmień rozmiar okna!
Dobry program powinien się sam dostosować, zresztą to nadal najpopularniejsza rozdzielczość - nikt nie użyje programu który odpala się raz w miesiącu na kilkanaście sec. a trzeba jeszcze się bawić zeby cokolwiek zrobić.
5. Nie przesadzaj! To tylko zmiana muzyczki - sortowanie możesz w programie zmienić.
Dla mnie(i dla przeważającej większości) wyłączenie tej muzyczki było by pierwszą myślą po włączeniu programu.
6. Widziałeś może kiedyś poważny program (albo nawet grę) z nazwą po polsku?
Setki(przykłady powyżej).
Może by się jakiś znalazł, ale IMO bardziej jako skrypt JS/PHP na stronach gier online.
8. Screeny
Tak - są absolutnie niezbędne, sam wygląd wiele mówi o programie, widziałeś kiedyś download poważnego programu bez screenów?

I generalnie pamiętaj, że program robisz dla ludzi, więc mimo, że czasem ciężko rezygnować z autorskich pomysłów to słuchaj tego co mówią.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   BlackMesa 

• bunkka47
  • Grupa: Moderator po przejściach
  • Postów 910

Napisano 31 październik 2008, 16:18

Wyświetl postUżytkownik Rave dnia 31.10.2008 6:56 napisał

Niektórzy lubią mieć od razu skróty w menu start i na pulpicie.
brakuje mi skrótu uninstall... program zniechęca i to bardzo... a generowanych imion w większości nawet nie da się wymówić;)

a po odinstalowaniu zostają jeszcze 2 wpisy w rejestrze no i katalog w program files :]
Шє Ժסп'т ցס тס Яаvєиիסլм . . .
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   andrzej_aa 

• AA, bo takie mam inicjały
  • PipPipPipPip
  • Postów 2156

Napisano 31 październik 2008, 17:08

Cóż, poświęciłem się i ściągnąłem ten Twój program i też dorzucę sporo krytyki.
Z ilu osób się składa Twój zespół? Jeśli Ty nie potrafisz wykonać poprawnie projektu, to przekaż go innym uczestnikom...
Nie umiesz tworzyć aplikacji. Po co to logo? Po co takie gigantyczne przyciski? Po co paski przesuwania na formatce? Dużo musisz się jeszcze nauczyć.
Klikam "Generuj imiona" i co mi się pokazuje? "ą", "śpie", "iprz", "ężcz", "zdalczoóremruto" czy "eirjajbktó"... Gdzie tu sens i logika?
Gdzie przycisk zatrzymania? Pół minuty mam czekać, aż program się zatrzyma?
Przejrzałem już kilkaset imion i żadne nie było ciekawe. Jedynie się pośmiałem z tego, co układa Twój program. (Kupa śmiechu, nic poza tym).
A i co jest nagrodą? Bo mam parę pytań... Zrzuty: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 16, 19. Zrzut 10 - jesteś ateistą, ale nie musisz być tak sadystyczny wobec chrześcijan. Zrzut 15 podchodzi pod znieważenie głowy państwa i za to jest kilka lat odsiadki. Zrzut 17. Jak już wspomniałem - brak opcji anulowania. A moje dwa procki na pewno się nie spalą. Zrzut 18 - to numer do Twojej dziewczyny? :-P Zrzuty 20, 21, 22. Należysz do jakiejś sekty czy za dużo fantazy się naczytałeś? :-D Zrzuty 23, 24, 25. Ile masz lat, dzieciaku? Twój program na prawdę nie ma powagi.
BTW Wiedźmin to nie polskie dzieło?
So have a nice day and see you next time :-)

Bykom - STOP! Promuj akcję, bądź Polakiem.
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Riklaunim 

• Zaawansowany Uczestnik
  • PipPipPipPip
  • Postów 2062

Napisano 31 październik 2008, 17:24

Podobno jest tutaj moderacja tematów. Coś takiego nie powinno być tutaj dopuszczone do oceny.
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Rave 

• Pogromca żółwi ;-)
  • Postów 179

Napisano 31 październik 2008, 17:26

Wiedźmin to polskie dzieło, ale ma nazwę po angielsku - The Witcher. A co do skrótu Uninstall, to niestety nie wiem jak w InstallShield 2008 PRO to zrobić. A ten program NIE miał być poważny, bo został zrobiony dla poprawy humoru (w szczególności użytkowników). Zresztą jak wam imiona generowane przez program nie pasują, to możesz zawsze zrobić swoje własne słowniki. Mają bardzo prostą budowę...

//EDIT: A co do szybkości, to na moim Intel Core2 Quad Q9450 nigdy nie chodzi pół minuty...

Użytkownik Rave edytował ten post 31 październik 2008, 17:28

0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   andrzej_aa 

• AA, bo takie mam inicjały
  • PipPipPipPip
  • Postów 2156

Napisano 31 październik 2008, 17:54

Wiedźmin został wydany w polskiej wersji językowej oraz zangielszczony, więc, jak to mówisz, ma nazwę po angielsku tylko dzięki tłumaczeniu.
Spróbuj wprowadzić maksymalne wartości w polach i wygenerować "imiona", a się przekonasz, że to jest ponad pół minuty generowania.
So have a nice day and see you next time :-)

Bykom - STOP! Promuj akcję, bądź Polakiem.
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   sauron 

• Weteran pomocy na forum
  • Grupa: admin
  • Postów 2177

Napisano 31 październik 2008, 18:48

@Rave - napisz w miarę normalny program, bez tych zbędnych instalatorów i obraźliwych alertów. Jak będziesz miał coś na co można chociaż popatrzeć to dodaj nowy temat.
0

Strona 1 z 1