Komputer Świat Ekspert - Forum: praca fizyczna vs umysłowa - Komputer Świat Ekspert - Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

praca fizyczna vs umysłowa

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   trilian 

• Błękitna Stal
  • PipPip
  • Grupa: Czytelnicy
  • Postów 608

Napisano 22 grudzień 2004, 17:23

Która jest cięższa :?:?
Spotkalem się z opinią, że umysłowa praca jest cięższa od fizycznej.

|Chieftec Matrix|Tagan380W|MSI KT4V|Athlon XP 2000@2200 ;Gigabyte Cooler PCU31-SD |GF 4 Ti 4800SE;@306/662;Zalman ZM80C-HP|DDR 512 RAM PC2700 @CL2|Seagate60GB|Aerogate I i 5x went.|DVD|CD-RW|Win XP heSP2|
GG#[url="http://"gg:5750708"]5750708[/url] http://zatrzymaj-czas.w.interia.pl

0

#0 Bot Reklamowy

• Grupa: Reklama

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   iza121 

• Nowy Uczestnik
  • Postów 484

Napisano 22 grudzień 2004, 18:32

to jeszcze zeleży jak wygląda ta fizyczna i umysłowa bo te określenia są względne bo może być praca fizyczna np górnicy a można nazwać pracą fizyczną ochronę np jakiegoś obiektu co się dwa razy w nocy obchodzi budynek a więc obydwie prace mogą być równie ciężkie
0

#0 Bot Reklamowy

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Asdef 

• defragmentator mózgów
  • PipPipPipPip
  • Postów 2943

Napisano 22 grudzień 2004, 18:59

bo to prawda, po fizycznej wystarczy odpocząć, po umysłowej aby odpocząć trzeba zrobić sobie urlop :D

Asdef
Rekrutacja na redaktorów: www.kanalia.toya.net.pl kontakt kanalia@poprostu.net
Szukam programistów (Delphi, C++, i inne) speców od systemów(Linux i inne) twórców muzy w (FL studio, Dj)oraz grafików (3D..2D każdy prog.) - pisanie artykułów oraz robienie kursów i tutoriali każda pomoc mile widziana? [url="http://"http://www.ks-ekspert.pl/forum/topic.asp?TOPIC_ID=20825"]FAQ Delphi [/url] uczestników forum
Chcę zrobić coś wielkiego pomóżcie mi w rozkwicie serwisu ;)

0

#0 Bot Reklamowy

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   remlus 

• Stały Uczestnik
  • PipPipPip
  • Postów 1470

Napisano 22 grudzień 2004, 19:48

Trzeba by zważyć to co powstalo wskutek pracy. Statek który jest efektem pracy fizycznej waży circa about 10 000 tons. But ... jak ktoś myśli przez jakiś tydzień to zjada (no i wydala) jakieś 100 kilo. Przy statku pracuje ciężko fizycznie ok 1000 fizycznych (ale myślących, inaczej statek will sink). Trwa to mniej więcej 5 miesięcy.
1000 myślących przez 5 miesięcy wytworzy produkt ważący approximately 2100 tons. To wygląda na to, że naukowo biorąc myślący są g...no warci?
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Karool 

• Nowy Uczestnik
  • Postów 445

Napisano 22 grudzień 2004, 21:39

Ja uważam,że praca fizyczna jest cięższa od umysłowej.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   migajek 

• ObersturmbahnModerator
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Ekspert
  • Postów 6062

Napisano 22 grudzień 2004, 22:04

cytat:
remlus napisał:

Ale zes anglikiem zaszpanowal :P a tak wracajac do tematu do obie moga byc rownie ciezkie, choc po umyslowej nie ma sie babli na dloniach :lol2: no chyba ze od przedawkowania myszy + klawiatury :D

//gg:2574115
//e-mailmigajek@yahoo.com
//Zapraszam na moją stronkę:http://www.migsoft.prv.pl
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Marek_ 

• Emeryt
  • PipPip
  • Postów 609

Napisano 22 grudzień 2004, 23:10

Praca fizyczna jest cięższa, gdyż więcej musimy w nią włożyć wysiłku fizycznego. Nie widziałem pracownika umysłowego zlanego potem z powodu jego wysiłku, no chyba, że brak wentylacji latem.
Prace, którą wykonujemy trzeba lubić, w przeciwnym razie sama myśl, że coś musimy robić na siłę już powoduje, że czujemy się zmęczeni.
Jeszcze wiele zależy od umiejętności zorganizowania sobie pracy.

Pozdrawiam
Marek
Procesor Intel Pentium 200MHz
Pamięć SIMM 32MB
Karta graficzna PCI 2MB
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Shaky 

• @)-`-,-▒▓▓
  • PipPipPip
  • Postów 1064

Napisano 22 grudzień 2004, 23:16

Oczywiście, że cięższa jest umysłowa (bardziej wyczerpująca). Praca fizyczna też jest cięzka ale zdrowsza. Jak dużo pracujesz fizycznie i odpowiednio odpoczywasz to ta praca staje się lżejsza (ćwiczysz się :mlotek::mlotek: ).

Błądzić jest rzeczą ludzką...ale...wybaczać boską.

0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   bzyq21 

• Bardziej niż zaawansowany :)
  • PipPip
  • Postów 887

Napisano 22 grudzień 2004, 23:19

Najcięższe jest połączenie pracy fizycznej z umysłową.
Przykład. inż. : Automatycy, specjaliści, elektrycy, górnicy.Najpierw planowanie, później marsz na hale i zap.... przy maszynach aby się wyrobić na czas bo postuj kosztuje, wylewając przeważnie litry potu oraz myślac żeby czegoś nie spaprać, a później pisanie raportó, zamawianie częśći, biegi po magazynie i tłumaczenia szefowi. A po takich 12 godzinach można już tylko wtopić się w łóżko...

Wszystko da sie zrobić - nie bój sie młotka i przecinaka;)
/GG: 4573402/ # POZDROWIONKA #
[url="http://"http://www.google.pl"]>>Lekarstwo na większość problemów :)<<[/url]

0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Oxi 

• Ronin
  • Grupa: Moderator po przejściach
  • Postów 2482

Napisano 22 grudzień 2004, 23:25

cytat:
trilian napisał:

Która jest cięższa :?:?
Spotkalem się z opinią, że umysłowa praca jest cięższa od fizycznej.

Bo często tak jest (i na odwrót :))
Ale nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, która jest cięższa nie pisząc o konkretnych przypadkach. Tak jak pisała iza121 - prace mogą być różne.
Do tego różni ludzie różnie będą odbierać daną pracę - np. przy pracy fizycznej (dajmy na to kopanie rowów) napakowany gość o wymiarach szafy trzydrzwiowej tak średnio się zmęczy, natomiast jakieś chucherko, z żebrami na wierzchu będzie padać ze zmęczenia po klikukrotnym wbiciu łopaty - i dla jednego to będzie normalna praca a dla drugiego morderczy wysiłek.
I tak samo w drugą stronę - np w jakimś punkcie obsługi klienta przeciętna osoba bez większych problemów będzie sobie radziła natomiast może się zdażyć ktoś "bystry inaczej" dla kogo spisanie danych z dowodu osobistego będzie dziełem godnym Einsteina (taki przypadek akurat widziałem na własne oczy :lol: ).

0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Oxi 

• Ronin
  • Postów 2482

Napisano 22 grudzień 2004, 23:33

cytat:
Marek_ napisał:

Praca fizyczna jest cięższa, gdyż więcej musimy w nią włożyć wysiłku fizycznego. Nie widziałem pracownika umysłowego zlanego potem z powodu jego wysiłku

Nie zgadzam się z takim podejściem.
IMHO męcząca jest nie tylko praca fizyczna ale także umysłowa - często poza samym wysiłkiem umysłowym wiąże się z nią duży stres. I nie trzeba wcale być zlanym potem, żeby padać ze zmęczenia.
Tak jak pisałem wyżej - moim zdaniem to która praca jest cięższa zależy od konkretnych przypadków i od ludzi którzy wykonują te prace.

0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   krawiec 

• lewirak-(16.04.2005)
  • PipPipPip
  • Postów 1089

Napisano 23 grudzień 2004, 00:03

Uważam ,że fizyczna i umysłowa są bardzo wyczerpujące,Niektóre z umysłowych ,robią takie spustoszenie w umysłach ,że mała głowa.Weżmy dla przykładu naszych posłów.....dzisiejszy przykład z Oleksym (chyba serce,Miller-serce,Kulczyk-serce,Lepper-serce).I tu widać wpływ pracy umysłowej na organizm człowieka.O mózgownicach nie wspomnę.
Inna sprawa z fizyczną.Od fizycznej można dostać taką klatę,że kobitki będą się na ulicy ogladać!Ale na starość ,to:reumatyzm,skrzywienie kręgosłupa,żylaki,odciski,(także na mózgu),GARBA,ślepotę.Może wystarczy wyliczania.
Wynika z tego,jak się zapatrujemy na wykonywaną pracę.
Już mnie głowa zabolała,pierwsze oznaki przemęczenia.
Na razie.:roll:

-------LUDZIE,JUŻ NIEDŁUGO_ Ą W I Ę T A _ B O Ż E G O _ N A R O D Z E N I A _2 0 0 4 _!!! ------

0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   remlus 

• Stały Uczestnik
  • PipPipPip
  • Postów 1470

Napisano 23 grudzień 2004, 09:18

Od pracy to można umrzeć, i umysłowej i fizycznej. Powinno być tak: od każdego według jego możliwości, każdemu według jego potrzeb. Zaraz, zaraz ja to chyba już gdzieś widziałem?
cytat:
migajek napisał:
...

Wiesz, lubię poszpanowac...
Poprawa QUOTE
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Igor 

• Nowy Uczestnik
  • Postów 466

Napisano 23 grudzień 2004, 09:39

cytat:
Marek_ napisał:

Praca fizyczna jest cięższa, gdyż więcej musimy w nią włożyć wysiłku fizycznego. Nie widziałem pracownika umysłowego zlanego potem z powodu jego wysiłku, no chyba, że brak wentylacji latem.

A ja widziałem. Nie wiem czy wiesz, ale pod wpływem dużego stresu też ludzie się pocą. A jaki stres ma koleś pracujący fizycznie?
Żadnego nie ma w porównaniu z pracownikami umysłowymi.
Wyobraź sobie np. pilota samolotu (bo to raczej jest umysłowa praca), któremu coś szwankuje w samolocie. Paliwa ma niewiele, a do lotniska daleko. Pomyśl ile taki ktoś musi się napocić żeby bezpiecznie przetransportować pasażerów. To oczywiście zwykły przypadek i nie codziennie ma miejsce, ale w różnych zawodach umysłowych zdarzają się różne przypadki i jest ich bardzo dużo. I wtedy taki pracownik musi się nieźle napocić. Z resztą samo powiedzenie że ktoś musi się napocić nie wzięło się znikąd.
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Igor 

• Nowy Uczestnik
  • Postów 466

Napisano 23 grudzień 2004, 09:50

cytat:
krawiec napisał:
Od fizycznej można dostać taką klatę,że kobitki będą się na ulicy ogladać!

Myślę że kobitki bardziej by się oglądały gdybyś jeździł jakimś porządnym samochodem np. Ferrari albo Porsche, chodziłbyś ubrany w najlepsze ciuchy i miałbyś wiele znajomości wśród wpływowych ludzi i sam zajmowałbyś wysokie stanowisko w jakiejś dużej firmie. Wtedy niejedna sama by Ci do łóżka weszła i miałbyś problemy żeby się od nich uwolnić.
Ale pracując fizycznie nigdy nie kupisz sobie Ferrari, ani Porsche no chyba że takie 30-40 letnie, a kobitki pomimo Twojej klaty by Cię olewały i nie tylko one.
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   krawiec 

• lewirak-(16.04.2005)
  • PipPipPip
  • Postów 1089

Napisano 23 grudzień 2004, 10:11

cytat:
Igor napisał:

Czy nie zauważyłeś,że pisałem to żartem:?..Wiadomo,że bryka,taki szpan,też może być.Ale idąc ulicą z rozpiętą koszulą,do tego porządnie owłosioną,baby chciałyby czegoś takiego dotknąć,pomacać:!
Ale wracając do prac,to najważniejsze dla mnie są skutki uboczne PRACY.
Jaki z tego wniosek?
robota,to głupota !!!

Wesołych Ąwiąt ,forumowicze !

-------LUDZIE,JUŻ NIEDŁUGO_ Ą W I Ę T A _ B O Ż E G O _ N A R O D Z E N I A _2 0 0 4 _!!! ------

0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Igor 

• Nowy Uczestnik
  • Postów 466

Napisano 23 grudzień 2004, 10:39

cytat:
krawiec napisał:
Ale wracając do prac,to najważniejsze dla mnie są skutki uboczne PRACY.
Jaki z tego wniosek?
robota,to głupota !!!

Nieprawda.
Trzeba umieć tak pracować, aby się zbytnio nie przemęczać i żeby wszystko było zrobione. A jeśli nie jest zrobione to trzeba umieć wymyśleć jakąś dobrą wymówkę i wtedy wszystko jest ok.
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Asdef 

• defragmentator mózgów
  • PipPipPipPip
  • Postów 2943

Napisano 23 grudzień 2004, 15:40

cytat:
Igor napisał:
Nieprawda.
Trzeba umieć tak pracować, aby się zbytnio nie przemęczać i żeby wszystko było zrobione. A jeśli nie jest zrobione to trzeba umieć wymyśleć jakąś dobrą wymówkę i wtedy wszystko jest ok.

to juz jest praca umysłowa + fizyczna = podwójne zmęczenie :lol2:

Asdef
Rekrutacja na redaktorów: www.kanalia.toya.net.pl kontakt kanalia@poprostu.net
Szukam programistów (Delphi, C++, i inne) speców od systemów(Linux i inne) twórców muzy w (FL studio, Dj)oraz grafików (3D..2D każdy prog.) - pisanie artykułów oraz robienie kursów i tutoriali każda pomoc mile widziana? [url="http://"http://www.ks-ekspert.pl/forum/topic.asp?TOPIC_ID=20825"]FAQ Delphi [/url] uczestników forum
Chcę zrobić coś wielkiego pomóżcie mi w rozkwicie serwisu ;)

0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   trilian 

• Błękitna Stal
  • PipPip
  • Postów 608

Napisano 23 grudzień 2004, 17:13

Fakt, która praca jest cieższa zależy od roboty wykonywanej.
Ale jednak jestem za fizyczną.Umysłowi jednak tyle się nie narobią, fakt że muszą może bardziej wysilać swoje szare komórki, ale to nie to samo co np. spędzić 10-12 godzin na budowie, czy w jakiejś fabryce gdzie na hali brygadziści, mistrzowie stale się drą na ciebie że to, że tamto.Najlepiej by chcieli żeby robic za dwóch, nadgodziny, soboty , niedziele i to wszystko za groszę:!
Wiecie jaki to jest stres:?
Panowie, jest coraz gorzej, a najlepiej odczuwają to fizyczni i myślę że będzie coraz gorzej bo wątpię żeby było lepiej.
Ci co mają dobrą pracę to mogą się cieszyć i żyć długo i szczęśliwie:)
A co mają powiedziec bezrobotni:?Jaki oni mają stres:?Że nie mają za co kupić chleba...
dyskusja może trwać długo :cheesy:

|Chieftec Matrix|Tagan380W|MSI KT4V|Athlon XP 2000@2200 ;Gigabyte Cooler PCU31-SD |GF 4 Ti 4800SE;@306/662;Zalman ZM80C-HP|DDR 512 RAM PC2700 @CL2|Seagate60GB|Aerogate I i 5x went.|DVD|CD-RW|Win XP heSP2|
GG#[url="http://"gg:5750708"]5750708[/url] http://zatrzymaj-czas.w.interia.pl

0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   SnajPerKa 

• Nowy Uczestnik
  • Postów 36

Napisano 23 grudzień 2004, 17:22

Mi sie wydaje, ze praca fizyczna jest bardziej wyczerpujaca, chociac po umyslowej tez niezle glowa boli...;)

SnajPerKa :)
contact - gg 2400624
0

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   shrew 

• Nowy Uczestnik
  • Postów 5

Napisano 23 grudzień 2004, 18:02

umyslowa. zwlaszcza jak odpowiadasz za ludzi albo jakis projekt. fizyczny macha lopata i nie musi sie niczym innym martwic. roznoszenie ulotek tez jest praca fizyczna. a czesto fizyczna = bez myslenia, a co za tym idzie malo rozwijajaca i odpowiedzialna. A to = malo odpowiedzialna i malo wyczerpujaca.

pozdr, shrew
** Darmowa e-gazeta Apeiron Magazine
** Wiedza biznesowa w zasiegu reki
** Wydawnictwo Publikacji Elektronicznych
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   krawiec 

• lewirak-(16.04.2005)
  • PipPipPip
  • Postów 1089

Napisano 23 grudzień 2004, 21:01

Praca umysłowa,to jest praca fizyczna szarych komórek.Czy ja dobrze rozumuję???

0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Mirela 

• Nowy Uczestnik
  • Postów 17

Napisano 25 grudzień 2004, 16:47

No cóż jak dla mnie to czasem cięższa jest praca umysłowa :) Sa przecież osoby, które pracując fizycznie relaksują się, nie myślą o tym co robią i mogą sobie np. zaplanowac weekend :D
No a z mysleniem nad czymś jest tak, że czasem myslisz i myslisz i nic, i masz już naprawdę dosyć, ale nie potrafisz o tym przestać myśleć :roll::cheesy:
Czyli to po prostu zalezy od osoby - niektórzy są stworzeni do pracy fizycznej, a niektórzy do "myslenia" :P;)

;)
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   Merovingian 

• :Only Human:
  • Postów 4010

Napisano 25 grudzień 2004, 19:12

Według mnie cieższe są obie :cheesy: Tak sądze że cięża jest umysłowa tak 52 % a fizyczna 48 % :lol:

..::Buckle your seat belt, Dorothy, because Kansas is going bye-bye::..|Wesołych Ąwiąt|
..::Merv::..
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   krawiec 

• lewirak-(16.04.2005)
  • PipPipPip
  • Postów 1089

Napisano 25 grudzień 2004, 22:22

cytat:
Merovingian napisał:

Według mnie cieższe są obie :cheesy: Tak sądze że cięża jest umysłowa tak 52 % a fizyczna 48 % :lol:

..::Buckle your seat belt, Dorothy, because Kansas is going bye-bye::..|Wesołych Ąwiąt|

Skąd te wyliczenia.Pewnie z PAN-u? I jakie dokładne?:D
Pozdr....:D

-------TERMIN BICIA REKORDU OBECNOĄCI NA FORUM USTALONY - 26.12.2004 GODZ 21.00!!! -------

0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   Merovingian 

• :Only Human:
  • Postów 4010

Napisano 25 grudzień 2004, 23:48

cytat:
krawiec napisał:

Skąd te wyliczenia.Pewnie z PAN-u? I jakie dokładne?:D
Pozdr....:D

A jak Merv zawsze jest dokładny :lol:. A tak na serio mam ziomka w PANie, więc poprosiłem aby mi podesłał wyniki na potrzeby tego sporu :cheesy::cheesy::lol:

0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   shark_x 

• Nowy Uczestnik
  • Postów 84

Napisano 26 grudzień 2004, 22:40

Ale nie ma jak odpoczynek po skończonej pracy ...

Komputery - Sposób na życie !!!

Wesołych Ąwiąt wszytkim!
0

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   Marek_ 

• Emeryt
  • PipPip
  • Postów 609

Napisano 27 grudzień 2004, 22:06

Można by jeszcze rozważyć
- Co jest pracowitsze? Pszczoła czy mrówka?
- Oczywiście, że mrówka, bo pszczoła traci czas na bzykanie.

Pozdrawiam
Marek
Procesor Intel Pentium 200MHz
Pamięć SIMM 32MB
Karta graficzna PCI 2MB
0

Strona 1 z 1