Komputer Świat Ekspert - Forum: Programy szpiegujące - Komputer Świat Ekspert - Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Temat jest zamknięty

Programy szpiegujące

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Security 

• Nowy Uczestnik
  • Grupa: Czytelnicy
  • Postów 285

Ikona posta  Napisano 16 styczeń 2006, 20:55

Zrobiłem test antywirusem komputera. Nie wykrył on żadnych wirusów, lecz zauważył na moim komputerze jak narazie 62 programy szpiegujące. Kilka dni temu było ich "tylko 40 kilka". Antywirus nie daje rady ich skasować. Więc wykorzystałem 3 rózne aplikacje do tego celu: hijackthis, Microsoft AntiSpyware i SpyBoot'a, jednak one nic nie zauwazyły podejrzanego. Co jest grane?

Użytkownik Security edytował ten post 17 styczeń 2006, 14:28

System Internetowy Refrex - www.refrex.info
Wersja: 1.8 PL
Nowe opcje: Wysuwane menu start, kanał RSS,
0

#0 Bot Reklamowy

• Grupa: Reklama

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Uno 

• Nowy Uczestnik
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 5864

Napisano 16 styczeń 2006, 20:57

Gdzie znalezione zostały te "programy szpiegujące" i jakie mają nazwy ??

PS Nie ten dział ...
0

#0 Bot Reklamowy

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Boruta 

• Webmaster
  • Postów 353

Napisano 16 styczeń 2006, 21:13

Użytkownik Security dnia 16.01.2006 21:55 napisał

Zrobiłem test antywirusem komputera. Nie wykrył on żadnych wirusów, lecz zauważył na moim komputerze jak narazie 62 programy szpiegujące. Kilka dni temu było ich "tylko 40 kilka". Antywirus nie daje rady ich skasować. Więc wykorzystałem 3 rózne aplikacje do tego celu: hijackthis, Microsoft AntiSpyware i SpyBoot'a, jednak one nic nie zauwazyły podejrzanego. Co jest grane?
Wyświetl post
Jeżeli dzielisz komputer z kimś, to poprzeglądaj histroię, i sprawdź na jakie strony inni użytkownicy wchodzili.
Jeśli jesteś w sieci sprawdź czy ktoś ma dostęp do twojego kompa (może on Ci coś wgrywa).

Najlepiej sprawdź czy nie masz otwartego jakiegoś portu, bo może ktoś wgrywa ci aplikacje szpiegowskie przez telnet.

Wypisz nazwy wszystkich programów których nie znasz i wpisuj je pojedyńczo w Google, może znajdziesz jakieś przydatne informacjie.

Jeżeli posiadasz Windowsa XP, to sprawdź czy masz Service Packa 2. :ph34r:
0

#0 Bot Reklamowy

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Security 

• Nowy Uczestnik
  • Postów 285

Napisano 16 styczeń 2006, 21:14

Czy ten dział? Zapewne tak, ponieważ dotyczy to Windowsa XP :P
Service Pack 2, oraz wszystkie uaktualnienia
Raport:
Brak

Użytkownik Security edytował ten post 16 styczeń 2006, 21:22

0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   ^PEDROS^ 

• Nowy Uczestnik
  • Postów 219

Napisano 16 styczeń 2006, 21:24

Sprawdz skanener antywirusowym OnLine !!
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Uno 

• Nowy Uczestnik
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 5864

Napisano 16 styczeń 2006, 21:25

Użytkownik Security dnia 16.01.2006 21:14 napisał

Czy ten dział? Zapewne tak, ponieważ dotyczy to Windowsa XP :P

Zapewne nie. Może czas poznać działy na forum ??

Użytkownik Security dnia 16.01.2006 21:14 napisał

Raport:
Brak

??
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Boruta 

• Webmaster
  • Postów 353

Napisano 16 styczeń 2006, 21:30

Użytkownik Security dnia 16.01.2006 22:14 napisał

[...]
Raport:
Brak
Wyświetl post
Wow. Jeszcze przed chwilą był tu kilku stronowy raport. Po co go wyedytowałeś? :o

ps. To, że teraz masz wszytkie łatki nie oznacza, że miałeś je podczas zainfekowania komputera.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Security 

• Nowy Uczestnik
  • Postów 285

Napisano 17 styczeń 2006, 14:15

Forma raportu nie była dobra, prawie nieczytelna, poprawiłem to i raport zamieszczę o 14:30, ponieważ robię skanowanie.
:excl: :excl: :excl: I nie wiem czy tak wolno, ale niektóre spewary skasowałem ręcznie :excl: :excl: :excl:
Nie odpisujcie na ten post, ponieważ nie chce potem pisać nowej wiadomości, bo za 20 minut powinienem zamieścić nowy raport. Tą zeedetyju, a poznacie to po zielonej buźce obok nazwy tematu.
Jak widać liczba zmalała, bo kasowanie ręczne jest chyba najlepsze :)

Spyware:Cookie/FastClick Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\OPTIMUS\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\a7s38cv1.default\cookies.txt[]
Spyware:Cookie/SpyLog Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\Piotrek\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\6ywoxgpa.default\cookies.txt[]
Spyware:Cookie/2o7.net Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\RomDor\Cookies\romdor@2o7[1].txt
Spyware:Cookie/YieldManager Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\RomDor\Cookies\romdor@ad.yieldmanager[1].txt
Spyware:Cookie/Com.com Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\RomDor\Cookies\romdor@ads.clickad.com[2].txt
Spyware:Cookie/Adserver Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\RomDor\Cookies\romdor@adserver.o2[1].txt
Spyware:Cookie/Adserver Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\RomDor\Cookies\romdor@adserver[1].txt
Spyware:Cookie/adstat Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\RomDor\Cookies\romdor@adstat.4u[1].txt
Spyware:Cookie/Doubleclick Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\RomDor\Cookies\romdor@doubleclick[1].txt
Spyware:Cookie/FastClick Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\RomDor\Cookies\romdor@fastclick[2].txt
Spyware:Cookie/Statcounter Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\RomDor\Cookies\romdor@statcounter[2].txt
Spyware:Cookie/Tradedoubler Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\RomDor\Cookies\romdor@tradedoubler[2].txt
Spyware:Cookie/Adserver Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\RomDor\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\2ondqj0k.default\cookies.txt[]
Spyware:Cookie/YieldManager Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\WojPiotr\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\av5r6hz2.Orland\cookies.txt[]
Adware:Adware/CWS.Searchmeup Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\WojPiotr\Dane aplikacji\Sun\Java\Deployment\cache\javapi\v1.0\jar\java.jar- 5d45dd39-68d7e603.zip[GetAccess.class]
Adware:Adware/CWS.Searchmeup Nie wyleczalny C:\Documents and Settings\WojPiotr\Dane aplikacji\Sun\Java\Deployment\cache\javapi\v1.0\jar\java.jar- 5d45dd39-68d7e603.zip[Installer.class]

Użytkownik Security edytował ten post 17 styczeń 2006, 14:27

0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Uno 

• Nowy Uczestnik
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 5864

Napisano 17 styczeń 2006, 14:34

Jak widzisz większość rzeczy to ciasteczka - możesz je usunąć w Opcjach internetowych i/lub opcjach FireFoxa. A dwa ostatnie siedzą w cache Javy - oczyść ten chache (było na forum podawane jak i gdzie to zrobic).
Co do ciasteczek możesz sobie ustawić aby IE/FireFox pytał oczy zapisać dane ciasteczko - wtedy sam będziesz decydował czy ma się zapisać czy nie, ale IMO szybko Ci się to znudzi - zwłaszcza, że zasadniczych zagrożeń tego typu rzeczy nie niosą ze sobą ...
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Security 

• Nowy Uczestnik
  • Postów 285

Napisano 17 styczeń 2006, 14:37

Chyba profile będę musiał poprawić, bo jednak skrót WojennyPiotr nie za bardzo pasuje, ani RomanToDoor :)
Czyli dwóch ostatnich nie mogę kasować ręcznie, bo mogę coś zniszczyć, ale jako ciekawostkę powiem, że od kilku dni pisało mi, że mam coś nie tak z Javą, czy to może mieć coś wspólnego z Spyware?
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Uno 

• Nowy Uczestnik
  • PipPipPipPipPip
  • Postów 5864

Napisano 17 styczeń 2006, 14:44

Użytkownik Security dnia 17.01.2006 14:37 napisał

Chyba profile będę musiał poprawić, bo jednak skrót WojennyPiotr nie za bardzo pasuje, ani RomanToDoor :)

Eee tam ;)

Użytkownik Security dnia 17.01.2006 14:37 napisał

Czyli dwóch ostatnich nie mogę kasować ręcznie, bo mogę coś zniszczyć, ale jako ciekawostkę powiem, że od kilku dni pisało mi, że mam coś nie tak z Javą, czy to może mieć coś wspólnego z Spyware?

Te dwa ostatnie możesz wykasować ręcznie - wszak masz ścieżki i nazwy plików ;)
A co do Javy - nie będę zgadywał co się dzieje ... Może najpierw usuń te dwa pliki/oczyść cache Javy i sprawdź czy się poprawi - jeżeli nie, to opisz dokładnie co się dzieje ...
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Matys87 

• Nowy Uczestnik
  • Postów 3

Napisano 17 styczeń 2006, 16:26

Użytkownik Security dnia 16.01.2006 21:55 napisał

Wyświetl post

Nie wiem czy juz usunales ten spyware ale jezeli nie to sprobuj go sobie usunac programem "Spybot Search & Destroy". Specjalizuje sie on w wyszukiwaniu i usuwaniu jakichkolwiek programow szpiegujacych na kompie. Wiec jezeli faktycznie ten spyware istnieje to powinien go wykryc i usunac. Moja kolezanka miala nie dawno duzo koni trojanskich, wirusow i spyware'u i dalem jej ten program i prawdopodobnie on usunal jej to wszystko z kompa i z rejestru systemowego i system chodzi jej teraz bez zastrzezen :) Ja osobiscie go mam caly czas zainstalowanego poniewaz naklada on na Inetrnet Explorer jakas blokade ze podejrzane elementy stron WWW sa blokowane i wogole nieuruchamiane :D Posiada on rowniez dobra funkcje monitorowania waznych wpisow rejestru tzn. gdy jakis program bedzie chcial dodac wpis do programow uruchamianych ze startem systemu to program zapyta sie Ciebie o zgode na dodanie takiego wpisu. Nadmienie jeszcze ze programik jest calkowicie na licencji freeware i po polsku :D :)
0

Strona 1 z 1